Letní šaty podle Ottobre

Po delší době šiji něco pro sebe – a je to můj první pokus o skutečné šaty z bavlněného plátna. Vybírám raději jednoduchý střih z Ottobre.

Letní šaty "The new Chic" podle Ottobre - Budilka.cz

Materiál na letní šaty

Je to bavlněné plátno, tzv. bali batika (Artisan Batisk od výrobce Robert Kaufmann). Toto plátno je z rubové strany téměř stejné – není to potisk, ale plátno je probarvené až do rubu. Oproti běžné bavlně je toto plátno malinko „šustivější“. Na letní šaty je velice příjemné.

Zde je detail batikovaného plátna, vidět je lícová strana (horní část fotky) a rubová strana (dole s overlockovým začištěním lemu). Při podrobnějším zkoumání je rubová strana lehce máznutá, ale jinak při rychlém pohledu prakticky nejde rub od líce poznat.

Letní šaty "The new Chic" podle Ottobre - Budilka.cz

Střih

Letní šaty s názvem „The New Chic“ z Ottobre č. 2/2014, střih č. 18 ve velikosti 36.  (Z tohoto čísla Ottobre už jsem si šila tričkošaty ZDE a dvoje kraťasy TADY.)

Letní šaty "The new Chic" podle Ottobre - Budilka.cz

Vyzkoušela jsem šití neviditelného lemu – viz detailní fotka nahoře: Líc spodního lemu probíhá zleva doprava nahoru, jsou to jen takové drobné čárky. Z rubu je lem viditelnější a navíc tam mám overlockem začištěný okraj.

Střih je dvouvrstvý, podšívka je i pod sukní. Ale protože moje plátno je hodně tmavé, nechávám sukni nepodšitou a dvouvrstvý mám pouze vrchní díl.

Tady je vidět podšívka. Výstřih je lehce do V a prošívání je pouze z vnitřní strany, takže z líce je výstřih hladký.

Letní šaty "The new Chic" podle Ottobre - Budilka.cz

Zip je v bočním švu. Koupila jsem si tzv. neviditelný zip, ale moc se mi přišívání nedařilo. Ehm. Měla bych to předělat, ale vzhledem k podšívce se mi do toho moc nechce. Šaty nosím i tak a utěšuji se tím, že zip pod rukou není moc patrný (zde si domyslete stydící se smajlík).

Letní šaty "The new Chic" podle Ottobre - Budilka.cz

No nic, předělávat nebudu, spíš najdu další hezkou látku a ušiju ty šaty ještě jednou 🙂

Časem…

Příští léto…

Doufám…

 

2 Comments

  1. dobrý den, prosím, střih pouze v tištěném Ottobre? děkuji

    • Dobrý den, ano, je to střih z tištěného časopisu. Je tam velikánská a barevná střihová příloha, ze které se střihy dobře vykreslují. Osobně bych doporučila časopis co nejdříve koupit, dokud ještě je k sehnání. Je tam vícero užitečných letních střihů, v článku nahoře mám i odkazy na věci, které jsem z něj už šila. Některá oblíbená starší čísla se už nedají koupit…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.