Dámský kabát ze softshellu

Pokouším novou metu ve své laické (a krátké) šicí kariéře a šiju dámský kabát. Odvahu jsem sbírala dlouho a nakonec jsem se divila – proč jsem ten kabát neušila už dávno? Vždyť na tom nic nebylo. Zhruba nositelné to je 🙂

softshellový dámský kabát - wear everyday coat ottobre - Budilka.cz

Dámský kabát jsem si chtěla ušít hlavně proto, že takový jednoduchý sportovní kabát jsem v obchodech docela dlouho nemohla sehnat. Potřebuju, aby mi to nebylo široké (aby mi pod kabát nefoukalo) a taky potřebuju, aby to bylo dost dlouhé. Je mi totiž pořád zima… (ehm, hlavně na zadek)

Střih na dámský kabát

Je to střih – jak jinak u mě – z časopisu Ottobre č. 2/2015, střih č. 20 „Wear Everyday Coat“, ve velikosti 36.

softshellový dámský kabát - wear everyday coat ottobre - Budilka.cz

Z tohoto čísla jsem letos už šila dvoje šaty – mrkněte na předchozí příspěvky TADY a ještě TU. Jestli tenhle časák ještě doma nemáte, tak vřele doporučuji – kupte si jej co nejdříve. (Některá dobrá starší čísla už nejdou sehnat.)

Kabát mi sedí akorát, nikde jsem neupravovala. Na všechny švy jsem přidala švové přídavky jak jsem zvyklá a vyšlo to hezky. Překvapivě i délka kabátu a délka rukávů je akorát na moji malou postavu (164cm). Kapuce je výborná a ve větru krásně sedí a kryje celou hlavu.

softshellový dámský kabát - wear everyday coat ottobre - Budilka.cz

Jak se mi šilo

Kabát je navržen velice jednoduše a bez podšívky. Šila jsem přesně podle střihu a podle návodu v časopise.

Spotřeba materiálu – měla jsem objednáno 1,7m softshellu („zimní softshell“ s flísem uvnitř) a vyšlo to akorát. Zbylo mi několik malých kousků tak na dětské rukavice a jeden větší kus třeba dětem na kapsy.

Kapsy se zipem vpředu – jsou menší, ruka se do nich moc nevejde. Jestli budu kabát šít znovu, asi je udělám raději v bočním švu a zvětším je.

softshellový dámský kabát - wear everyday coat ottobre - Budilka.cz

Kapuce má záševky v úrovni ramen a díky tomu hezky sedí na hlavě. Tunýlek je snadný na ušití a vypadá hezky. Doporučuju dostatečně pevnou kloboukovou gumu, aby ji při větru bylo možné dost stáhnout.

Zip na kabátu je dlouhý 75cm a ve větru výborně slouží – hlavně zip vytažený v kapuci až ke bradě.

Celé šití je opravdu snadné a doporučila bych ho každému, kdo ušil pár softshellových kalhot pro děti.

softshellový dámský kabát - wear everyday coat ottobre - Budilka.cz

Směle do toho.

 

 

 

 

 

9 Comments

  1. Nadhera, ten strih jde nekde stahnout? Nebo pouze zakoupit casopis. Kde kupujete za dobrou cenu? Diky

    • Dobrý den, kupuju Ottobre na pattistudio.cz, je to oficiální distributor pro ČR, zajišťují i předplatné. Je možné, že se ten střih dá i někde nelegálně stáhnout, ale myslím, že se to hrubě nevyplácí — tisk a ten čas na lepení.. nehledě na to, že v tom časáku je víc úžasných střihů, zrovna toto číslo je obzvlášť povedené. Tyhle časopisy se mi moc líbí a vidím za všemi těmi střihy spoustu práce, tak si říkám, že ty tvořivé ženy si zaslouží to minimální uznání v podobě těch pár korun za střih (jeden střih stojí opravdu pár korun, když jich je v časopise tolik). To je ale jen tak moje osobní nastavení…

  2. Moc pěkný. Poradíte, odkud je tenhle softshell? Děkuji. Monika

  3. Moc děkuji za dodání odvahy. 😃 Střih mám stažený, jen jsem to ale odkládala. Moc se vám povedl. Určitě by šel i z proševu, že?

  4. Nádhera! Kabát se vám moc povedl a krásně vám sedí. Já na tenhle střih koukám už asi půl roku a pořád sbírám odvahu… Děkuji za ten tip s kapsami, určitě se hodí větší… na zmrzlé ruce 🙂
    Snad už si konečně troufnu a taky si kabátek ušiju 🙂

    • Děkuji a Vy už neváhejte a pusťte se do něj, šití je opravdu překvapivě snadné a rychlé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.