Kalhotky s nohavičkami na dva týdny

Holčička nám povyrostla a tak doplňuji kalhotky pro malou školkovou slečnu. Začíná být stejně náročná jako brácha – oba už vyžadují jedině doma ušité spodní prádlo.

Hned po došití téhle zásoby kalhotek se nám doma porouchala pračka a tak jsem zjistila, že podobná zásoba kalhotek je opravdu praktická a nutná věc. Od poruchy přes objednání opraváře po objednání porouchaného dílu a dovoz opravené pračky uplynula akorát tato hromada kalhotek. 🙂 (a totéž platí pro novou zásobu boxerek pro brášku, kterou jsem došila ve stejnou dobu – viz předchozí článek zde)

dětské spodní prádlo - střih zdarma ke stažení - Budilka.cz

Střih na kalhotky ve větší velikosti

Omlouvám se, ale nemám… Použila jsem svůj střih – můžete si jej zdarma stáhnout v tomto článku: Kalhotky s nohavičkami: Střih pro berušky.

Střih je menší, pro svoji aktuálně 15kg slečnu jsem jej prostě od oka zvětšila na papíře.

V podstatě stačí zvětšit na bocích a směrem k pasu – nohavice příliš nezvětšujte, aby z toho nebyly legíny.

Různá zakončení v pase

Opět jsem použila různá zakončení v pase, podle nálady a barevných kombinací. Beru to, co doma najdu v krabicích.

Ozdobná pruženka s průsvitným kanýrkem je myslím hezky „dívčí“ a působí lehounce:

dětské spodní prádlo - střih zdarma ke stažení - Budilka.cz

Tunel z nápletu s vloženou prádlovou gumou – měkký a kalhotky s ním hezky drží v pase. Guma se dá dodatečně upravovat, což u jiných variant už nejde.

dětské spodní prádlo - střih zdarma ke stažení - Budilka.cz

Lemovací pruženka, tentokrát potištěná. Rychlá a snadná varianta, ale nejméně oblíbená. Lemovací pruženka (obzvlášť tato potištěná je v pase poměrně tuhá a může se lehce zarývat. Ostatní varianty jsou měkčí.

dětské spodní prádlo - střih zdarma ke stažení - Budilka.cz

Ozdobná lemovací pruženka – nejoblíbenější varianta zakončení. Měkká a má jemný dívčí vzhled.

dětské spodní prádlo - střih zdarma ke stažení - Budilka.cz

 

3 Comments

  1. Děkuji vám za super inspiraci,podle vás šiju kalhotky pro mou vnučku a skutečně výborně sedí.Důležité je,že si sama vybere látku 🥰 zakončuji lemovací pruženkou,je jemná a měkká.Dobré na využití zbytků látek👍

  2. Skvele kalhotky jak na noseni tak na usiti. U mne vede varianta malinko vyssiho pasu, ktery ohnu, sesiju a provlecu gumu 👍

  3. Naše malá princezna také jiné kalhotky nemá.. jen ty doma šité a podle střihu od vás. Jsou dokonalé, krásné padnou, netrčí, nezarývají se někam kam nemají… Prostě bezva varianta. A i odplenkování v nich bylo snadné 😉 Takže moc díky, za tento bezva střih 😘

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.