Holčičí proužky na léto

Plnobarevné proužky na úpletech z Moraviatexu jsem si v poslední době oblíbila, ať už jako doplňkové materiály, nebo rovnou jako hlavní „vzor“. Tentokrát jsem si ušila lehké letní šaty pro sebe a zbylo na tričenko pro moji Malenku.

Šaty a tričko z proužkovaného úpletu - Budilka.cz

Materiál – odkud jsou ty fantastické proužky?

Proužkovaný bavlněný úplet s elastanem, výrobcem je český Moraviatex. Proužky nejsou potisk, látka je pletená z plnokrevných vláken (tzn. stejné proužky jsou i z rubové strany). Takže doufám ve značnou výdrž barev oproti potištěným úpletům.

Červené rukávky u dívčího trička jsou z bavlněného úpletu, z krabice odstřižků.

Šaty a tričko z proužkovaného úpletu - Budilka.cz

Olemování u krku jsem si usnadnila lemovacími gumičkami.

Šaty a tričko z proužkovaného úpletu - Budilka.cz

Střihy

Dospělácké šaty jsou z Ottobre 2/2014, střih č. 1, velikost 36. Nijak jsem neupravovala, na tak jednoduchém střihu ani není co upravovat.

Dívčí tričko je podle Ottobre 3/2009, střh č. 29, velikost 98.

Oblečení s proužky od Moraviatexu - Budilka.cz

 

Letní klobouky na fotkách jsem šila podle volně dostupného střihu, podívejte se SEM a stáhněte si střih na klobouk rovnou z mých stránek.

Drobná a zjednodušující úprava rukávů

Moc se mi líbí dívčí nařasené rukávky – díky takovému detailu se vytvoří krásný dívčí vzhled z jakékoliv látky. Při šití trička jsem se řídila střihem, jenom ty rukávy jsem si na konci zjednodušila – látku jsem ani nezahýbala, jen jsem konce nařasila pomocí žabičkování. Úplet se třepit nikdy nebude a tímto způsobem se vytvořil jemnější kanýrek.

Tričko s proužky a jahodové kraťasy - Budilka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.