Bodyčka pro malou, trička pro velkou

Některým krásným úpletům neodolám a ony se mi časem hromadí (tak nějak samy, nechápu to!). Takže jsem to tentokrát vzala najednou a spotřebovala tři celé koupené kusy. Vznikly tři sety oblečků pro mámu a malou slečnu.

Doma šitá trička a bodyčka - Budilka.cz

 

Střihy

Bodyčka pro slečnu jsem šila podle střihu Regenbogenbody (=duhové body) od Schnabeliny, tentokrát ve velikosti 86. Střih je zcela zdarma ke stažení ZDE. Podle tohoto střihu jsem už ušila nepočítaně body v různých variantách rukávů i výstřihů, podívejte se na můj článek plný fotek zde.

Trička s krátkým rukávem jsem šila podle Ottobre č. 2/2007, střih č.3, velikost 38-40.

Triko s dlouhým rukávem je podle Ottobre 5/2012, střih č. 8, velikost 38.

Doma šitá trička a bodyčka - Budilka.cz

Jak to sedí?

Bodyčka jako vždy sedí akorát. Jsou slečně trochu delší, ale tak jsem to chtěla (aby vydržela aspoň na pár měsíců, do konce zimy).

Doma šitá trička a bodyčka - Budilka.cz Doma šitá trička a bodyčka - Budilka.cz
Tričko s dlouhým rukávem by možná chtělo trochu projmout v pase – na zádech se mi tvoří varhánky a látka je poměrně volná. Jen délka střihu je pro mě spíš na šaty – takže dole zkráceno 9cm (!).

Doma šitá trička a bodyčka - Budilka.cz

Triko s krátkým rukávem po úpravách sedí. První, pokusné tričko z jednobarevného úpletu bylo moc úzké v ramenou a nesedělo hezky. Takže jsem střih nahoře rozšířila asi na velikost 40, zbytek trička je ve velikosti 38.

Doma šitá trička a bodyčka - Budilka.cz

Trička s krátkým rukávem jsem měla odborně zahnutá a našpendlená, snadná práce (dvojí).

Doma šitá trička a bodyčka - Budilka.cz Doma šitá trička a bodyčka - Budilka.cz

Spotřeba materiálu na trička a bodyčka

Vše jsou potištěné úplety, Hilco a Lillestoff, šíře ca. 150cm.

Užitečný poznatek pro mně je, že z 80cm úpletu ušiji jedno bodyčko s dlouhým rukávem ve velikosti 86 a jedno tričko s krátkým rukávem pro mně ve velikosti 38 – ovšem s odřenýma ušima (resp. vydřenými švovými přídavky). Odstřižky z takového šití se mi vešly sotva do jedné dlaně.

Modrého lístečkového úpletu jsem měla 1,5metru, takže vystačil na bodyčko s dlouhým rukávem a na tričko pro mně také s dlouhým rukávem. Z odstřižků má kluk trenýrky s lístečky a ještě několik menších kousíčků zbývá.

Doma šitá trička a bodyčka - Budilka.cz

Takže mi ze zásob zmizelo hodně holčičích úpletů. Ovšem můj pomocník už stojí frontu a dožaduje se šití z klučičích látek. Hasičské triko které měl při práci na sobě už mu začíná být krátké.

Doma šitá trička a bodyčka - Budilka.cz


 

3 Comments

  1. Jsi moc sikovna 🙂 ja jsem vcera strihla sve prvni bodycko, ale byl to docela porod a neni jeste hotove. Vubec necgapu,jak nekomu muze siti na deti pripadat lehci, ty veci jsou strasne mrnavy 😀 uz se tesim,az se budu moct pustit do dalsich satu pro sebe, to bude jina prace 🙂

  2. Ahoj, nikde jsem nenašla střih na dámské triko. Měla by jsi ho? Děkuji

    • Ahoj, šila jsem podle časopisu Ottobre, čísla střihů a čísla výtisků jsou v článku 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.