Tuto teplákovinu jsem si moc oblíbila, protože tepláky z ní ušité vypadají poměrně slušně a dají se označit i za „kalhoty“. Takže dítě může chodit v teplácích po městě nebo na návštěvu, vypadat u toho docela dobře a hlavně se cítit pohodlně.
Materiál na kalhoty z teplákoviny
… je samozřejmě teplákovina. Jedná se o bavlněnou teplákovinu, z vnitřní strany je počesaná. Díky tomu je poněkud „hutnější“ a také lépe drží tvar. Je teplejší, kromě vrcholného léta jsou kalhoty nositelné celoročně.
Střihy
Nepátrám nikde okolo, sahám do své malé knihovničky Ottobre:
Menší kalhoty pro holčičku se sovami jsou můj osvědčený a oblíbený střih z Ottobre č. 4/2012, střih č. 19, velikost 98. (Holka 2,5 roku.)
Podle tohoto střihu jsem už toho šila vícero, např. softshellové kalhoty ve stejné velikosti pro kluka.
Větší kalhoty pro kluka jsou ušité podle střihu na džíny: Ottobre č. 6/2012, střih č. 17, velikost 116. (Kluk 5,5 roku.)
Osvědčilo se mi, šít z teplákoviny kalhoty podle střihů na běžné džíny či manšestráky. Kalhoty pak vypadají skutečně jako normální kalhoty (samozřejmě záleží i na volně látky) a přitom jsou pohodlné a měkké.
Poznámky k šití
Náplet v pase – dávám teď do všech kalhot. Důvody jsou 1.moje pohodlnost (přehnutý náplet je podstatně jednodušší než klasický pruh v pase s očky pro pásek) a 2. pohodlnost nošení (pružný pas s gumou je pohodlnější a měkčí než pevný pas).
Lícové prošívání – švy na kalhotech prošívám z lícové strany, snažím se tím docílit trochu slušnějšího vzhledu. Prošívám boční a sedové švy kontrastní barvou.
Zadní sedlo – v obou střizích je zadní sedlo obsaženo a používám ho, i když šiju z teplákoviny. Navíc se mi zdá, že kalhoty pak zezadu vypadají opravdu jako kalhoty, i když jsou z teplákoviny. Tady jsem je vyfotila zezadu, jde vidět i lícové prošívání:
Tak, co víc psát, prostě kalhoty 🙂
Snad jen to ostatní oblečení z dnešních fotek:
Holka má na sobě bodyčko z této sady: Bodyčka pro malou, trička pro velkou
Kluk má na sobě nové tričko, psala jsem o šití triček včera: Zásobárna triček pro kluka