Doplnění triček pro kluka

Kluk roste a roste… a sám si vybírá látky na svá trička. Dinosauři, rakety, auta a hlavně mami, hlavně počebuju bagry! Podívejte se na novou sadu triček a krátký popis vč. zdroje střihu.

triko pro kluka podle Ottobre - Budilka.cz

Střih na triko

Samozřejmě nekoukám okolo, nebrowsím (=nemarním čas) a rovnou beru do ruky Ottobre: číslo 3/2012, střih č. 35, velikost 128.

Zvolená velikost je vlastně zajímavá, protože kluk má 5 let a 113cm. Jenže střih v jeho velikosti se mi zdál moc úzký, takže jsem raději vzala o několik velikostí větší. Samozřejmě bylo nutné krátit dole -6cm.

Tady na fotce jde vidět, že tričko je mu přece jen trochu volnější přes břicho, ale na ramenou sedí docela hezky. Má rád volnější střihy, takže se mu to tak víc líbí. (Ne že by to až tak řešil, jak uviděl rakety+planety+kosmonauty, tak už mu bylo všecko jedno.)

triko pro kluka podle Ottobre - Budilka.cz

 

Materiály

Všechny potištěné úplety jsou jednolícní. Sama jsem zvědavá, jak se potisky budou chovat – bohužel se obávám, že tmavší barvy mohou časem blednout.

triko pro kluka podle Ottobre - Budilka.cz

Lemy jsou z žebrových nápletů (vesmír a auta), šedý a petrolejový náplet je finerib (bagry a dinosauři).

triko pro kluka podle Ottobre - Budilka.cz

Poznámky k šití

No… prostě trička 🙂

Snad jen jedna poznámka – hrozně mně nebaví šít zahnuté lemy. Asi je dělám nějak složitě, ale prostě mi zabírají moc času a špendlíků. Takže jsem tentokrát udělala aspoň na rukávech lemy pomocí nápletů a ušetřila jsem si zahýbání.

triko pro kluka podle Ottobre - Budilka.cz

Tak. Kluk může jít vesele ven. Tady hledá, co by ulovil do zkoumací krabičky (vzápětí našel splešťuli blátivou).

triko pro kluka podle Ottobre - Budilka.cz

Kalhoty co vypadají jako džíny jsou ušité z teplákoviny, podívejte se na článek zde: Džíny nebo tepláky? Džíny z teplákoviny!

Klobouk na léto si také ušijte podle střihu zde: Klobouků nám je třeba


 

 

2 Comments

  1. Dobry den, shanim osvedceny strih na triko s raglanovym rukavem, pisu li to sprave.. Nejlepe od velikosti 92 a vys-nemate? rada bych koupila, casopis Octobre se mi kvuli tomu nechce kupovat…
    dekuji

    Hana

    • Dobrý den, tak to bohužel nemám, takové větší střihy jsem zatím nezkoušela vytvářet a už vůbec ne prodávat. Děkuji za důvěru s takovým dotazem! 🙂 Zatím jsem zkusila vyrobit jen pár malých střihů, které tu na stránkách nabízím zdarma (čepička, boxerky), rozhodně nemají takové kvality, abych je zkoušela prodávat. Ani Vám vlastně neumím poradit, kam se obrátit.. Snad jen mě napadá, že Burda prodává i samostatné střihy, třeba tam by se našel samostatný střih na tričko? Zkuste se podívat… Mrzí mě, že víc neporadím, sama totiž používám buď Ottobre nebo střihy z internetu zdarma (ty mám uložené na pinterestu, kam můžete nahlédnout). Šití zdar!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.