„Džínové“ tepláky pro tři lidi

Šila jsem už kdysi tepláky z džínové teplákoviny, tentokrát zkouším džínový úplet – opět z Moraviatexu. Rovnou šiji pro tři lidi. Podívejte se na zdroje střihů a jak nám tepláky sedí.

Tepláky z džínového úpletu - Budilka.cz

Materiál na lehké tepláky

Lehký bavlněný úplet s elastanem, potisk „džíny“. Výrobcem je Moraviatex. Úplet je nádherný – je lehký a letní. Z rubové strany NENÍ BÍLÝ (=potisk je na modrém úpletu), což znamená, že se bude daleko méně spírat a prošoupávat.

K tomu odstřižky barevných úpletů na kapsy. Tady naše kapsy:

Tepláky z džínového úpletu - Budilka.cz

Střihy

Dospělácké tepláky pro mě jsou podle Ottobre 5/2014, střih č.16, velikost 36. V časopise jsou v tříčtvrteční délce, já jsem si ušila raději dlouhé. Upravovala jsem také pas – v časopise je vysoký a pouze částečně přeložený náplet. já jsem místo toho udělala obyčejnou verzi z přeloženého nápletu ve výšce, na kterou jsem zvyklá.

Větší kluk – oblíbený střih na džíny, který už dlouhodobě používám na tepláky. Ottobre 6/2012, střih č.17, velikost 116. (Kluk 5,5roku, asi 115cm.)

Holčička má tepláčky také z mnohokrát ověřeného střihu č. 14, Ottobre 6/2011, velikost 92. Holka má 2,5roku a asi 90cm.

Tepláky z džínového úpletu - Budilka.cz

 

Tepláky z džínového úpletu - Budilka.cz

 

 

2 Comments

 1. Dobrý den,
  Úžasná inspirace, nápaditá, krásná tvorba :).
  Jsem začátečník, všimla jsem si že hodně využíváte střihy z časopisu Ottobre, je v němčině.
  Význam se v něm jako začínající a s pouhým základem němčiny?
  Ptám se z důvodu jestli zainvestovat a objednat si jej, předem děkuji Luca

  • Dobrý den, časopis klidně kupte! Je také v angličtině, pokud ji třeba máte lepší. Ale se základní znalostí němčiny to určitě zvládnete – vyhledáte pár slovíček a pak se to už opakuje pořád dokola, jde spíš o pořadí úkonů. Asi bych doporučila si vyhledaná slovíčka psát na papír a uvidíte, že jich moc nebude – a pro příště je budete mít po ruce. Jednodušší střihy zvládnete úplně bez popisu. Tak šití zdar!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.