Raketová mikina s kapucí

Při výběru látek se trochu vžívám do dětí, takže když jsem jen koutkem oka zahlédla tuto teplákovinu, okamžitě byla v košíku a za pár dní doma. Dlouho jsem zvažovala co ušít, nakonec vyhrála pořádná kapucová mikina.

vesmírná mikina s kapucí - Budilka.cz

Materiál

Kluk byl z látky nadšením bez sebe a naobjednával si z ní asi deset kusů oblečení pro sebe a pro sestřičku taky. Objednala jsem ale jen 1,5m (šíře 140cm). Na mikinu jsem spotřebovala celý tento kus, zbyly mi jen kousíčky na nějaké aplikace do budoucna.

Je to počesaná teplákovina s potiskem – přímo si říká o teplé zachumlávací oblečení. Je mírně pružná.

vesmírná mikina s kapucí - Budilka.cz

Kalhoty na fotografii jsem popisovala v předchozím článku ZDE.

Střih

Ottobre č. 4/2012, střih č. 37 „Green Star“, velikost 134.

Kluk na fotografiích má necelých 5 let, 110cm a 18,5kg. Mikina je mu poměrně velká, ale to byl zcela můj záměr – potřebujeme teplou mikinu na zimní lyžovačky, dostatečně dlouhou dole i na rukávech.

vesmírná mikina s kapucí - Budilka.cz

Střih jsem použila tak jak je. Jen zapínání pod krkem jsem udělala na zip (ve střihu jsou druky) a celé zapínání i s kapucí jsem olemovala v jednom kroku lemovací gumičkou. Kapuce je tím stažená a je to jednodušší než tunýlek se šňůrkou, jak je uvedeno ve střihu.

vesmírná mikina s kapucí - Budilka.cz

V místech namáhaných švů jsem udělala lícové prošívání, abych švy trochu zpevnila.

vesmírná mikina s kapucí - Budilka.cz


Co jsme spatřili na našem výletě

U studánky se k sobě velice měli dva mloci! Krásná zvířátka, bohužel velice rychlá. Chystáme se na to místo znovu a snad je uvidíme zase. Je to studánka s pitnou vodou (rošt slouží k odtoku) poblíž lesní cesty, „někde“ v CHKO Beskydy.

Stihli jsme si je sotva prohlédnout a stěží udělat nějakou fotku. Přesto byly děti nadšené a doma si stále hrají na mloky, zalézají si pod stůl (mloci vlezli pod kámen). Kluk vytvořil obrázek kosmonauta mezi planetami a hvězdami a do helmy vlepil obrázek… ano, mloka. Karel Čapek by měl radost.

mlok skvrnitý u studánky  - Budilka.cz

 

2 Comments

  1. Dobrý den, máte můj velký obdiv jak jste šikovná. Viděla jsem v Ottobre krásnou kombinézu a chci se do ní pustit ( jsem tedy šicí analfabet ,ale snad to zvládnu) Momentálně jsem si nastříhala dle náhledu z netu kombinézu z úpletu a chtěla jsem vás požádat, zda by jste mi neporadila kde začít se sešitím? Jedná se mi o vrch kombinézy, který by měl být střihově podobný jako vaši mikinka. Pokud by vás nezdržovalo moc odpovědět mi, budu moc ráda. Jinak držím pěstí a těším se až vyzkouším i boxerky dle vašeho posledního návodu Marcela.
    PS. Ještě dotaz Ottobre kupujete vždy nové, nebo se dá někde zakoupit již jako použité? Je poměrně vysoká cena.

    • Dobrý den, děkuji Vám za Vaši důvěru, ale nevím jak poradit – nevím jakou kombinézu máte na mysli, jaké má díly, rukávy, nohavice, zapínání… Nejlépe je řídit se postupem u daného střihu. Ottobre časopisy kupuju nové, použité jsem nikde neviděla — pochybuju že to někdo prodá, když už ten poklad doma má! 🙂 Mám doma pouze několik čísel, které používám stále dokola. Cenu naopak považuji za spíše nízkou, vzhledem k počtu střihů a velikostí a HLAVNĚ vzhledem k návodům na šití. Jsem totiž naprostý začátečník a návody k šití čtu pokaždé, i když stejný střih šiju třeba za měsíc znovu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.