Zase holčičí legínky

Taková jednoduchá kaťata jako legínky, ty se samy šijí a hlavně samy od sebe se špiní – takže jich je potřeba vždy vícero. Přidávám pár fotek s šatičkami a postřehy k materiálům.

Legínky pro holku - Budilka.cz

Opět jsem to vzala rovnou ve více kusech, když už… tak už.

Legínky pro holku - Budilka.cz

Materiály

Zelený jednolíc s potiskem bílých puntíčků je velice lehoučký, výrobce Moraviatex.

Ta fantastická duha (Moraviatex) je jednolícní úplet, ovšem NENÍ to potisk! Duha je vyrobena z plnobarevných vláken, takže barvy jistě vydrží déle než podobné materiály s potiskem.

Legínky pro holku - Budilka.cz

Že to není potisk jde vidět dobře zde, legínky z rubové strany:

Legínky pro holku - Budilka.cz

Oranžové legínky jsou z elastické teplákoviny Moraviatex. Použila jsem na ně zkušebně duhovou nit:

Legínky pro holku - Budilka.cz

Hnědý úplet s barevnými puntíky je potisk (natištěno je vše, i ta hnědá barva, rub je světlý). Je to zahraniční úplet. Tady se trochu bojím toho celoplošného potisku, obecně ty tmavé potisky myslím moc nevydrží.

Zde ještě snímek s cedulkami – dávám je u všech kalhot dozadu. U legínek pro malou se mi to velice osvědčilo, protože i dvouletá si je díky cedulce obleče správně.

Legínky pro holku - Budilka.cz

Oblečené legínky …

Ještě několik záběrů oblečených legínek – u duhových se mi dokonce povedlo navázat pruhy – uff.

Legínky pro holku - Budilka.cz  Legínky pro holku - Budilka.cz
Zelené se hodí k jahůdkovým šatičkám z loňska – článek o šití těchto šatiček najdete ZDE.

Legínky pro holku - Budilka.cz

Ovocný klobouček s klapkami je móóc praktický pro malou cácoru – v tomto článku najdete i střih pro všechny velikosti klobouku: Klobouků nám je třeba.

Legínky pro holku - Budilka.cz

4 Comments

 1. Dobrý den, nenapsala byste zkušenost s těmi úplety po delší době? Zvlášť duha, nebo puntíky. U duhového jsem našla, že je to 100% bavlna, bez elastanu, nevytahal se po čase?

  • Dobrý den, ty puntíky už nemáme, ale byly v pohodě.

   Duha i puntíky jsou hodně lehoučké úplety, máte pravdu, je to 100% bavlna – jednolíc. Duhové legínky se po celém létu nošení lehce vytahaly v kolenou (ovšem malá je chtěla furt,furt,furt, tak si myslím, že to odpovídá frekvenci nošení).

   Moraviatex pak udělal tyhle úplety ještě s elastanem a to už jsem nezaváhala a koupila jich víc. Ty jsou odolnější, pružnější, ale jsou malinko hutnější (tričko z toho materiálu je na omak prostě „kvalitní tričko“).
   Podívejte se na ně do mých jiných příspěvků:
   http://budilka.cz/2016/08/saty-triko-pro-sourozence/ – tady je duhový a zeleno-modrý proužkovaný úplet. oba doporučuju všemi deseti
   http://budilka.cz/2016/08/holcici-prouzky-na-leto/ – tady opět proužky, opět doporučuju.

   proužky s elastanem od Moraviatexu prostě koupit když budou, jsou hned pryč a já vždycky litovala, když jsem zaváhala 🙂

   (PS: nepracuju tam, ani neprodávám, pouze moje zkušenost)

   • Dobrý den, dnes jsem Moraviatex zkoumala a našla jsem jen prodej na kila. Kolik je cca kg látky a jak to zjistit? Máte zkušenost, poradíte?
    Děkuji

   • Dobrý den, ano, Moraviatex prodává na kila – u každé látky je v popise napsáno, kolik je 1kg na běžné metry (zkratka bm). Podle toho se krásně zorientujete. Oni ale neposílají nikdy přesně, prostě střihnou a pak účtují podle skutečné váhy daného kusu. Takže když si objednáte 1kilo, může Vám přijít třeba 1,06kg nebo 0,95kg. Je to výrobce a velkoobchod, oni na centimetry nehrajou 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.