Válecí pytel se hodí na spoustu aktivit a dítěti se moc líbí – hlavně skákání na pytel nebo s pytle dolů. Pytel jsem šila z plátna a dvouvrstvý, tak se podívejte na popis mého šicího postupu a také postupu plnění těmi nebezpečnými kuličkami.
Materiál na válecí pytel
Chtěla jsem vrchní vrstvu z bavlněného plátna, které se mi moc zalíbilo a chci z něj šít i další věci (polštářky apod.). Takže jsem nakonec použila tři různé materiály na dvě vrstvy potahu:
Vrchní vrstva=potah – potištěné 100% bavlněné plátno (námořní vzory)
Zpevnění – k vrchní vrstvě je napevno přišitá netkaná textilie, jako zpevnění celého vrchního potahu
Vnitřní vrstva=obsahuje kuličky – je ušitá ze starých závěsů, složení materiálu netuším.
Zde na obrázku je vnitřní pytel naplněný kuličkami. Vlevo dole je vidět sypací otvor, uzavřený na suché zipy.
Spirálový zip v metráži k zapínání potahu, s jezdcem bez taháčku (to aby za něj dítě netahalo a nesnažilo se ten bleší obsah vysypat)
Tvar válecího pytle – „střih“
Chtěla jsem pytel, který budeme moci:
- přistrčit ke stěně a bude rovný
- postavit na jednu stranu a sednout si na něj jako na židli
- použít na ležení
- vyprat snadno v pračce
Pytel je tedy nakonec dvouvrstvý (vrchní potah jde snadno sundat a prát) a má tvar nízkého čtverce.
Celý tvar je čtverec 80cm x 80cm a boky jsou 20cm vysoké.
Vrchní pytel má po celé jedné straně zip. Zde je detail spirálového zipu i s malým jezdcem. Snad nebude lákat ty všetečné prstíky.
Jak jsme válecí pytel plnili kuličkami
Po otevření pytle s objednanými PES kuličkami jsme naznali, že tahle operace bude potřebovat dobré plánování, provedení a hlavně nezaváhat! Jinak hrozí šílený úklid ještě šílenějších a rozlézajících se kuliček. Bez přílišné nadsázky je to pytel blech.
Po nějakém uvažování a zavrhování několika nápadů jsme provedli toto:
Na pytel s kuličkami jsme pečlivě (přepečlivě) připevnili láhev od mléka, před tím jsme jí samozřejmě uřízli dno. Je lepší než láhev od jiného pití, protože má širší hrdlo. A chtěli jsme, aby to bylo uzavíratelné.
Zde je detail připevnění láhve. Po zkušenosti s jednou hrstí rozlezlých kuliček jsem si dala opravdu záležet.
Není dobré mít láhev „uprostřed“ otvoru pytle – tzn. ne s varhánky na všech stranách láhve. Místo toho je lepší umístit láhev tak, aby pytel bez varhánků naléhal na láhev a zbytek pytle byl zmačkaný (a pevně, pevně, připevněný) na jedné straně láhve.
Takhle se vám jistě kuličky podaří nasypat bez nehod a bez obalených rukou, koberců a koček! 🙂
Můžu poprosit, jak jste spočítala spotřebu kuliček, kolik koupit…? děkuji
Dobrý den, počítala jsem běžným matematickým postupem pro výpočet objemu kvádru… takže objem V = a x b x c … Takže pro výpočet jsem dosadila rozměry stran v decimetrech (protože 1dm3 = 1litr): takže 8dm x 8dm x 2dm = objem je 128dm3 = 128litrů. Je samozřejmě nutné počítat s tím, že se kuličky slehnou a tak je dobré mít rezervu.