Tříčtvrťáky z tátových košil

Typické důvody pro vyřazení pánské košile z šatníku? U nás jsou to límečky prošoupané od vousů. Košile je nepoužitelná kvůli jednomu malému místu… a celá látka je naprosto v pořádku. Navíc taková příjemná, praním a žehlením zjemněná látka!

Střih

Ottobre 4/2012, střih číslo 19 „Forest Path“, velikost 110

Úpravy oproti střihu

Místo prostého přehnutí látky v pase raději našívám lem z patentu. Má to vícero důvodů

  • Pohodlí – lem z patentu je měkčí a pohodlnější
  • Košile by mi nejspíš nevystačila na prostý zahnutý lem
  • Lenost – lem vytvořený podle tohoto střihu je na mně moc složitý

Stříhání

Zadní díly stříhám z předních dílů košile – tímto způsobem použiji hotové košilové kapsy. Vsadky na zadním dílu jsou malé a vystřihnu je z kteréhokoliv zbývajícího místa na košili.Tříčtvrťáky/kraťasy z košiloviny, recyklace, upcyklace košil

Přední díly stříhám ze zádového dílu košile. Při stříhání předního dílu si pomáhám vystřiženými zadními díly a snažím se o navazování vzoru.

Bohužel jsem tentokrát zjistila, že velikost 110 je asi poslední velikost, která jde tímto způsobem vystřihnout z pánské košile velikosti M. Zadní díl kalhot má poměrně hluboký sed a tak jsem už musela s přikládáním střihu hodně pracovat a vypárat kousek košilového švu, abych získala centimetr látky navíc.

Kapsy

Zadní kapsy kalhot jsou původní košilové kapsy.

Na přední díl jsem ušila jednoduché našívané kapsy podle střihu, z rukávů košile. Kapsové díly jsem vystřihla z rukávu tak, že lem rukávu tvoří lem otvoru pro ruce na kapse. Tím mi jako bonus vzniklo kontrastní položení vzoru, takže kapsy jsou na kraťasech zvýrazněné.

Kraťasy z košile, upcyklace, recyklace

Šití

Díly prostě sešiju dle návodu ve střihu 🙂

Košilové kalhoty prošívám na lícové straně kontrastní nití, vypadá to lépe. Hlavně boční šev, přední a zadní sed.

IMG_9273

(Když to tak po sobě čtu, asi by to chtělo fotopostup… no uvidíme – prošoupané košile přibývají a kraťasů nikdy není dost.)

One Comment

  1. Také mě již napadlo ušít něco z košil. Střih jsme dělala trochu jiný, podle jiných kalhot. Jsou takové volnější. Pokud se budete chtít inspirovat, pošlu foto a příště můžete zkusit 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.