Typické důvody pro vyřazení pánské košile z šatníku? U nás jsou to límečky prošoupané od vousů. Košile je nepoužitelná kvůli jednomu malému místu… a celá látka je naprosto v pořádku. Navíc taková příjemná, praním a žehlením zjemněná látka!
Střih
Ottobre 4/2012, střih číslo 19 „Forest Path“, velikost 110
Úpravy oproti střihu
Místo prostého přehnutí látky v pase raději našívám lem z patentu. Má to vícero důvodů
- Pohodlí – lem z patentu je měkčí a pohodlnější
- Košile by mi nejspíš nevystačila na prostý zahnutý lem
- Lenost – lem vytvořený podle tohoto střihu je na mně moc složitý
Stříhání
Zadní díly stříhám z předních dílů košile – tímto způsobem použiji hotové košilové kapsy. Vsadky na zadním dílu jsou malé a vystřihnu je z kteréhokoliv zbývajícího místa na košili.
Přední díly stříhám ze zádového dílu košile. Při stříhání předního dílu si pomáhám vystřiženými zadními díly a snažím se o navazování vzoru.
Bohužel jsem tentokrát zjistila, že velikost 110 je asi poslední velikost, která jde tímto způsobem vystřihnout z pánské košile velikosti M. Zadní díl kalhot má poměrně hluboký sed a tak jsem už musela s přikládáním střihu hodně pracovat a vypárat kousek košilového švu, abych získala centimetr látky navíc.
Kapsy
Zadní kapsy kalhot jsou původní košilové kapsy.
Na přední díl jsem ušila jednoduché našívané kapsy podle střihu, z rukávů košile. Kapsové díly jsem vystřihla z rukávu tak, že lem rukávu tvoří lem otvoru pro ruce na kapse. Tím mi jako bonus vzniklo kontrastní položení vzoru, takže kapsy jsou na kraťasech zvýrazněné.
Šití
Díly prostě sešiju dle návodu ve střihu 🙂
Košilové kalhoty prošívám na lícové straně kontrastní nití, vypadá to lépe. Hlavně boční šev, přední a zadní sed.
Také mě již napadlo ušít něco z košil. Střih jsme dělala trochu jiný, podle jiných kalhot. Jsou takové volnější. Pokud se budete chtít inspirovat, pošlu foto a příště můžete zkusit 🙂