Skákací a sedací vak – po roce další

Doma už máme dva válecí pytle, v obývacím pokoji. Ale kluk si přál do pokojíčku něco „pořádného pro ogara“. Takže máma ráda vyhoví a pustila jsem se do šití třetího pytle – s bagry, hasiči, záchranáři a prakticky vším dalším, co si jen ogar může přát!

Šít takové věci může být lehce stresující („už to je?“ …. „Mami, kdy už to bude?“ …  „Už?“ … …), ale jejich dokončení je opravdu radostné. Posuďte sami …

připravit ….  a HOP!!

Sedací vak ušitý doma - Budilka.cz

Sedací vak je samozřejmě hlavně na skákání! Ogárek nám od posledního sedacího vaku poněkud vyrostl, takže i nový pytel je podstatně větší.

Ale ta radost… to je skutečná odměna pro mámu 🙂 Znáte to!

Sedací vak ušitý doma - Budilka.cz

Obrázky a článek o našem prvním válecím pytli najdete ZDE. Šila jsem jej téměř přesně před rokem.

Sedací vak – rozměry a šití

Tenhle sedací vak je už trochu větší, než ten minulý. Bylo to na výslovné přání budoucího majitele.

Rozměry jsou: základní čtverec je 110 x 110cm a boky jsou 30cm vysoké.

Vak je opět dvouvrstvý, aby bylo možné horní potah prát.

 • Vnitřní vak (naplněný kuličkami) – stará bavlněná prostěradla
 • Vnější vak (lze sundat a vyprat) – 100% bavlněné plátno s potiskem

Sedací vak ušitý doma - Budilka.cz

Žádné zpevnění jsem tentokrát nedělala, takže vak se skládá ze dvou vrstev bavlněného plátna. Je poněkud „měkčí“ než první vak s netkanou textilií. (Snad vydrží!)

Sedací vak ušitý doma - Budilka.cz


Na mém pinterestovském účtu najdete spoustu odkazů na různé návody a tipy k šití sedacích vaků, ve složce „Bean Bags“ jsou jen samé sedací a válecí vaky, mrkněte se pro inspiraci!


 

2 Comments

 1. Andrea Shah Peterkova

  Dobry den, moc me zaujaly Vase vytvory a moc rada bych se take do neceho pustila, bohuzel ale neumim vubec sit. Co byste mi doporucila, jak zacit, kde se naucit zaklady siti?
  Dekuji a tesim se na dalsi prispevky.

  • Zdravím, já taky šít vůbec neuměla… prostě jsem to postupně zkoušela a pak jsem koupila nějaké časopisy a podle nich šila. Je tam vždycky pracovní postup, tak jsem podle toho šila. Jinak na internetu najdete návod úplně na všecko, včetně videjí nebo fotopostupů. Podívejte se třeba i na moje fotopostupy, které mám tady na stránkách a něco můžete vyzkoušet. Je to nafocené krok za krokem, takže to zvládne opravdu každý.
   Šití zdar!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.