Už nějakou dobu jsem chtěla své drobné výtvory pro rodinné příslušníky označit… Konečně jsem se do toho pustila, vytvořila obrázek, vybrala dodavatele a nechala jsem si na zakázku natkat svou vlastní našívací etiketu. A mám z ní obrovskou radost! Tradááá – doma v úle VYROBILA BUDILKA
Dnes mi dorazil balíček…
Moje vlastní našívací etikety …
O vlastních nášivkách jsem snila už delší dobu, ale obávala jsem se složitého zadávání a také velkého množství… tak jsem tvorbu odkládala a odkládala… až jsem si posledního srpna řekla, že do toho jdu. A dnes mi balíček přistál na stole – i s mým hledáním podkladů, čmáráním návrhů na papír a přemlouváním grafika (manžela) k práci, zadáním a výrobou celá akce trvala 21 dní. Dnes mám spokojený den!
Jestli se také odhodláváte, dál připojuji můj „příběh z tvorby“.
Výběr dodavatelské firmy
Oslovila jsem jednoduchou poptávkou celkem 7 firem, které se zabývají výrobou tkaných etiket. Šest firem odpovědělo během druhého dne, jedna nereagovala. Rychlost a ochota mě velice mile překvapily.
Už ne tolik obsah nabídek. Ve všech českých společnostech bylo minimální množství pro výrobu 1000kusů, někde dokonce i více (2200ks!) – to je pro mé domácí šití opravdu příliš a nespotřebovala bych to. Vybrala jsem jedinou firmu z oslovených, která nabízí minimální množství od 100ks – HIGA. (A ne, tohle není reklama a nejsem za chválu firmy Higa placena. Byla jsem spokojena s dodávkou a nemám důvod tajit dodavatele.)
Tvorba návrhu našívací etikety
Protože neoplývám výtvarným nadáním (ani základními schopnostmi), musela jsem sáhnout k internetovým zdrojům. Přitom je samozřejmě třeba dbát na to, abych se nedopustila krádeže nebo plagiátorství, takže pouhé zkopírování jakéhokoliv obrázku kdesi ze sítě jaksi… není to pravé (kromě toho že je to nezákonné).
Hrubý návrh jsem si nakreslila na papír … (a děti jej průběžně doplňovaly čmáranicemi)
a pak jsem se pustila do hledání grafiky na téma „včela“ + „úl“ + „květina“.
Prohledala jsem několik fotobank s vektory zdarma, jako je např. Freepik nebo Vecteezy. Samozřejmě placené fotobanky mají nabídku daleko lepší (Shutterstock, Fotolia atd.).
Vybraný vektorový obrázek mi podle mé papírové představy zpracoval počítačově zdatnější manžel, díky díky.
Barvy pro etiketu jsem vybrala přímo na webových stránkách dodavatele v barevnici.
Objednávka a platba
Firma Higa všechno brala jednoduše a jasně. Zadala jsem požadované množství a rozměr, připojila vektorovou grafiku, adresu a všechny ostatní běžné náležitosti. Pak jsem už jen obdržela potvrzení objednávky a v jejich klientské zóně na webu sledovala stav zakázky:
Stav: výroba … výroba … vybavená … hurá!
První etiketu jsem rovnou našila na dárek – čepičku pro čerstvé miminko v sousedství.
Tuto čepičku vyhlížejte v dalších příspěvcích, chystám se zpracovat střih ke stažení a fotonávod k ušití čepiček ve třech velikostech.
Sledujte mě na Facebooku, ať vám střih neunikne!
Dobrý den chtěla bych udělat vlastní nášivky jen nevím jak to u vás chodi a co pro to udělat a na kolik mě to asi vyjde
Dobrý den, ale já je nedělám, jen jsem psala o tom, jak jsem si je nechala vyrobit…
Dobrý den měla bych zájem o 100 kusů etiket s vlastním logem Bylo by možné si u vás objednat
Dobrý den, pokud si přečtete článek, tak se dozvíte, že já etikety nevyrábím a píšu tam také, kde jsem je objednávala….
Dobrý den, moc jste mi pomohla, hlavně díky výběru firmy, také hledám jen pro svou potřebu, jak oblečení a výrobky označit a 1000 ks bych nespotřebovala do konce života 😀
Chtěla bych se jen zeptat, popisujete tam nějaký vektorový návrh atp.. 😀 trochu s pojmech tápu.. je mi jasné ,že firma bude chtít grafický návrh, to mi bude muset někdo šikovný zpracovat, snad se to povede.. Myslela jsem, že si namaluji na papír svou značku a grafik ji jen předá do digitální podoby, není tomu tak? je to složitější?? děkuji moc!!!
Není to složitější, je to přesně tak – grafik vám ji „jen předá do digitální podoby“. Ovšem háček tu bude, protože tohle pouhé předělání do grafické podoby zabere poměrně dost práce. Já jsem si pro tu svou značku sháněla vektorové obrázky sama, manžel pomáhal s programy (které má on, ale ne já) a znalostmi (neumím s tím dělat). Takže jestli se v tom vůbec neorientujete, tak sežeňte grafika a budete stejně všecko domlouvat s ním – on vám musí říct, co od vás potřebuje a nejspíš vás čeká spousta rozhovorů na téma jestli „takhle nebo takhle“ a „jak teda?“ 🙂 Takže se s tím poperte, promyslete a případně se nejdříve rovnou zeptejte ve vybrané firmě, jestli vám nezpracují grafiku oni. Hezký den!