Zimní zateplení hlavy a krku

Krabice s odstřižky je naštěstí stále zásobená, takže jsem do ní zalovila a vytáhla kusy různých látek na zimní zateplení dětí – vznikly čepice a nákrčníky, obojí s podšívkou z merino vlny. Podívejte se na obrázky a krátký popis dílka!

čepice a nákrčníky s podšívkou - Budilka.cz

Materiály

Vnější barevné strany čepic i nákrčníků jsou z potištěných úpletů, bavlněných. Zde vše z lícové strany:

čepice a nákrčník s merino podšívkou - Budilka.cz

Vnitřní strany u všeho jsou z merino úpletu, velice příjemný pro nákrčník i čepku. Je to krásný materiál, lehoučký, extrémně pružný a hlavně na zimu opravdu teplý – aniž by se v tom dítko mohlo zapotit. Tady obrázek rubových stran:

čepice a nákrčníky s podšívkou - Budilka.cz

Střih pro nákrčník a čepici

Nákrčník střih nepotřebuje, obdélníky tvořím od oka – v ruce kus úpletu sevřu do „kruhu“ a zkouším to přetáhnout budoucímu majiteli přes hlavu. Tím určím vhodnou délku. Výšku určím vyloženě od oka.

Čepice jsou moje úprava střihu Ottobre z čísla 6/2011, střih č. 17. Použila jsem z něj ale vlastně pouze horní část, která se skládá ze 4 stejných dílků. Spodní pruh přes čelo a s rozšířením na uši jsem si namalovala tak nějak od oka. Ke žluté čepici pro menší dítě jsem později musela přidat i šňůrky na zavazování, aby čepka lépe držela. U velkého mazáka to už nebylo třeba.

čepice a nákrčník s podšívkou - Budilka.cz

Cedulka Budilka

Na čepky jsem si dala i svou cedulku, líbí se mi mít svá dílka / dítka označená! 🙂

čepice a nákrčníky s podšívkou - Budilka.cz

4 Comments

  1. Dobrý den, máte krásné výrobky. Chystám se na boxerky podle Vás. Chtěla jsem se zeptat, kde nakupujete látky? Díky

    • Zdravím, pokaždé někde jinde, kde zrovna mají co se mi líbí 🙂 E-shopů je spousta, všichni nabízejí podobné zboží různých výrobců. Moc ráda mám Moraviatex (výrobce).

  2. Dobrý den, chystám se taky šít neteřinkám, ale netuším, kde se obrátit na materiál, nemohla by jste mi něco doporučit? Ráda bych s těmi hvězdičkami – růžová, fialová, fuchsiová varianta a nevyznám se v těch poměrech elastén, bavlna. Díky moc

    • Zdravím, materiál hledejte úplet, složení je většinou 95%bavlna + 5%elastan. Může být i merino třeba…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.