Obal na tablet

Máme nový tablet (hurá), ale špatně se drží (grrr). Obaly z obchodu jsou drahé, alespoň ty s více-funkcemi. Kam to vedlo, je jasné – začala jsem šmejdit po netu, až jsem našla inspiraci i návod a „střih“. Podívejte se, podle čeho jsem šila a jak do dopadlo…

Obal na tablet ušitý doma - Budilka.cz

Obal na tablet v akci – k čemu to je?

Obal jsem nejdříve chtěla kvůli tomu, aby se nám nepoškodil v tašce při cestě na dovolenou… ale postupem času jsem zjistila, že má více výhod:

  • tablet se dobře drží za přečnívající hrany obalu (nakonec úplně nej-největší výhoda)
  • při použití na stole jde postavit
  • … a samozřejmě je chráněný po taškách při převozech.

Obal na tablet ušitý doma - Budilka.cz

Bonus – při šití můžete použít odstřižky a zbytky látek a vyřádit se v barevnosti. Já jsem použila svou velice oblíbenou látkovou kolekci Backyard Baby (by Patti Sloniger).

Kde jsem vzala inspiraci

Samozřejmě na internetu. Procházela jsem hlavně Pinterest a strýčka Google – tady pro Vaši inspiraci několik odkazů a můj hlavní zdroj:

  1. Obal na tablet – fotonávod  – hezky popsaný univerzální návod v češtině
  2. Tablet Cover and Tote Bag – bez podrobného návodu, spíš povídání a fotky pro inspiraci
  3. Tablet Case Tutorial – velice užitečný a neuvěřitelně podrobný univerzální fotonávod v PDF, stáhněte si jej zdarma (odkaz asi uprostřed stránky mezi hvězdičkami)
  4. Make an iPad cover – skvělý fotopostup, podle kterého jsem postupovala i já. Návod krok za krokem.

Stručný postup šití

Jako výplň a výztuhu jsem si opatřila staré knihovnické desky (jmenuje se to „archívní desky s tkanicí“). Dají se s trochou síly a s dobře nabroušeným nožem řezat na potřebné rozměry (ehm, opatrně), jsou pevné a lehké.

Tablet jsem si pečlivě poměřila a upravila tak rozměry z vybraného návodu (číslo 4 výše).

Pro šití jsem si nachystala několik různých látek (z jedné kolekce) a zkoušela kombinovat… na vrchní obal jsem sešila dvě barvy.

Obal na tablet ušitý doma - Budilka.cz

Postupovala jsem přesně podle návodu, tzn. že jsem nejdříve sešila celý dlouhý rukáv a postupně do něj vkládala jednotlivé desky a vždy sešila. Je to překvapivě jednoduchá práce a jde to velice rychle.

K uchycení tabletu jsem použila obyčejnou prádlovou gumičku, jako je i v návodu. Možná by ale šla nějak potáhnout (látkovým tunelem), nebo použít nějakou barevnou, aby to bylo zajímavější… Já jsem v tomhle zaváhala.

Obal na tablet ušitý doma - Budilka.cz

 

 


Odkazy na tyto a další návody najdete i na mém pinterestovém účtu, v tabuli pro šití tašek – Sewing – Bags, baskets, purses… 

Varování – pokud jste slabší povahy, nelezte tam. Já sama to nějak špatně snáším, takových krásných možností co ušít a tak málo času!! To jen abyste neřekli, že jsem Vás nevarovala…

 


DOPLNĚNÍ PO DVOU LETECH UŽÍVÁNÍ – 15.10.2015


Tento obal je suverénně nejpoužívanější mnou ušitou věcí! Žádný kus oblečení, deku, tašku ani cokoliv jiného tak často nepoužívám. Protože nemám chytrý telefon (ehm, ano), používám tablet denně – v tomto obalu. Když mi jej syn někdy vytáhne, okamžitě musím vracet zpět – bez obalu se mi tablet špatně drží a nerada jej odkládám jen tak.

Musím si asi archivovat fotopostup, podle kterého jsem šila – kdyby jej autorka náhodou stáhla, nebudu schopna postup sama vynalézt 🙂


 

2 Comments

  1. Děkuji za návod!! Náhodou koukám na vaše stránky. Super hromada tipů, a navíc jsem nedávno hledala „něco“ co by mi drželo kuchařku (knihu) při vaření. Na stojáka, kvůli místu na lince. A s troškou úprav rozměrů by se tento váš postup dal určitě použít. Že? :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.